langai, plastikiniai langai, mediniai langai, balkonu stiklinimas

 • 1 HAUS Langai

  Plastikiniai langai
  Mediniai langai
  Balkonų stiklinimas
  Šarvuotos durys
  Vidaus durys
  Garažo vartai
  Žaliuzės-Roletai
  Langų montavimas
  Apdaila
  Balkonų apšiltinimas
 • 2


Renkatės langus? ar langai gali būti dar šiltesni?

Renkatės langus? ar langai gali būti dar šiltesni?

Vokietijos inžinerinė studija sukūrė langus su įspūdinga net  0,52 W/m2K (langui 1230x1480mm) pasiekainčiu šilumos perdavimo koficientu. Ar tokių charakteristų ...

Visa tiesa apie Uw koeficientą

Visa tiesa apie Uw koeficientą

Energiją taupantys langai yra ne tik veiksminga apsauga nuo šilumos praradimo žiemą, bet ir nuo per didelio patalpų perkaitimo vasarą. Ką dar turėtumėte apie tai žinoti?

Ar verta keisti langus? Argumentai

Ar verta keisti langus? Argumentai

Turbūt, visiems mums žinomi skersvėjai namuose — dažni ligų šaltiniai ir papildomų išlaidų šildymui priežastys. Sandariklių nebuvimas gerai žinomuose senuose languose, ...

Kodėl rasoja plastikiniai langai?

Kodėl rasoja plastikiniai langai?

Kondensatas, pelėsis, - atsakysime, statybinės fizikos pagrindai.
Apie šiuolaikinių langų sandarumą ir kondensato susidarymą buvo kalbėta daug. Seni mediniai langai ...

Plastikiniai langai ir kondensato susidarymas

Plastikiniai langai ir kondensato susidarymas

Ar Jums teko pastebėti, kad ant langų ir išorinių sienų iš patalpos pusės paviršių atsiranda kondensatas, t.y. jie aprasoja? Pabandysime ...

Plastikinių langų konstrukcijų plėtros tendencijos

Plastikinių langų konstrukcijų plėtros tendencijos

Tolimesnei plastikinių langų sistemos plėtrai reikia, iš vienos pusės, išsaugoti ir, esant galimybei, pagerinti esamo konstrukcinio sprendimo privalumus, ...

Langų montavimas. Raktas į pasiteisinimą.

Langų montavimas. Raktas į pasiteisinimą.

Skaitytojų patogumui surinkome keletą akivaizdžių tiesų apie langų montavimąLangų montavimas yra kritinis taškas sėkmingo ...


Balandžio 05, 2013

Ar verta keisti langus? Argumentai


Ar verta keisti langus? Argumentai
Kaip matome šiuolaikiniuose languose pasipriešinimas oro pralaidumui 15-22 kartus didesnis, nei senuose, pagamintuose pagal gerai mums žinomomas tradicines technologijas.
Bet ne tik oro pralaidumas veikia namų klimatą. Net hermetiškas plastikinis langas gali būti šaltas, jeigu jis prašala, t.y. turi blogą termoizoliaciją, kitaip tariant, turi nepakankamą pasipriešinimą šilumos perdavimui. Šilumos izoliaciją veikia tokie parametrai kaip lango profilio storis, kamerų skaičius jame (dėl PVC) ir stiklo paketuose ir t.t. Sulyginkime mūsų senus langus su moderniais plastikiniais langais ir vėl pamatysime šiuolaikinių technoligijų žymų pranašumą (žiūr. 2 ir 3 pav.).

Aišku, naujų langų kaina didesnė negu seno pavyzdžio stalių gaminių. Bet sutikite, geras daiktas negali pigiai kainuoti, nes Jūs štai ką gaunate:


 • Visišką skersvėjų nebuvimą.
 • Gerą šilumos izoliaciją.
 • Puikią patalpos izoliaciją nuo pašalinio triukšmo.
 • Naudojimo patogumą. Vietoje senų, blogai nudažytų uždarymų pastatomi kokybiški modernūs apkaustai, kuri ne tik estetiškai atrodo, bet ir turi aibę funkcinių pranašumų: pavyzdžiui, langų atidarymas dviejose plokštumose ir“žieminio išvėdinimo“ rėžimas.
 • Individualus dizainas. Jums pasiūlys daugybę langų apdailos spalvų variantų, kaip viduje, taip ir išorėje, o taip pat keletą apkaustų variantų.
 • Papildomų aksesuarų užsakymo galimybė: tinklelių prieš vabzdžius, nutekėjimų, palangių, angokraščių apdailos bei dekoratyvinės išorinės apdailos.
 • Užtikrintą lango ilgaamžiškumą; Europoje dar puikiai išlaiko savo funcionalumą daugiau nei 40 metų atgal pagaminti plastikiniai langai.
Žemiau norime papasakoti apie kai kuriuos momentus, į kuriuos reikia atkreipti dėmėsį, jeigu Jūs, gerbiami skaitytojai, susidomėjote mūsų patarimais ir pakeitėte senus langus naujais, taip vadinamais eurolangais.
Jeigu stiklo paketas aprasoja tarp stiklų – jis su broku! Reikia kreiptis pas gamintoją – stiklo paketą privalo pakeisti nemokamai, jeigu, aišku, nesibaigė garantinis laikotarpis.
Jeigu rasoja stiklas iš patalpos pusės – tai byloja apie padidintą drėgnumą patalpoje ir/arba apie pernelyg mažą stiklo paketo vidinio stiklo temperatūrą. Iš esmės tai blogos ventiliacijos pasekmės.
Pats paprasčiausias (tačiau ne visada veiksmingiausias) būdas kovoti su padidinta drėgme – reguliarus patalpos vėdinimas. Toliau, jeigu įmanoma, reikia pašalinti padidintos drėgmės šaltinius ir sutvarkyti ventiliacijos sistema.
Jeigu teigti, kad plastikiniai langai pagaminti ir įstatyti be broko, tai stiklo paketo vidinio stiklo temperatūros padidinimui neblogai būtų užtikrinti nekliudomą šilto oro srautą nuo šildymo radiatorių prie eurolango: nuo palangės pašalinti nereikalingus daiktus, praskleisti užuolaidas (žaliuzes), nuimti nuo radiatorių dekoratyvinius ekranus ir t.t.
Be to, galima pakeisti stiklo paketą į „šiltesnį“ (dviejų kamerų nuo 36 mm storio su oru tarp stiklų, o geriau – su argonu, arba 24 mm vienos kameros stiklo paketą su K-stiklu). Tačiau tai jau naujas remontas už atskirus pinigus.
(Pagal tech. mokslų kandidato V.Tišenko straipsnį, sutrumpinta)