langai, plastikiniai langai, mediniai langai, balkonu stiklinimas

 • 1 HAUS Langai

  Plastikiniai langai
  Mediniai langai
  Balkonų stiklinimas
  Šarvuotos durys
  Vidaus durys
  Garažo vartai
  Žaliuzės-Roletai
  Langų montavimas
  Apdaila
  Balkonų apšiltinimas
 • 2


Renkatės langus? ar langai gali būti dar šiltesni?

Renkatės langus? ar langai gali būti dar šiltesni?

Vokietijos inžinerinė studija sukūrė langus su įspūdinga net  0,52 W/m2K (langui 1230x1480mm) pasiekainčiu šilumos perdavimo koficientu. Ar tokių charakteristų ...

Visa tiesa apie Uw koeficientą

Visa tiesa apie Uw koeficientą

Energiją taupantys langai yra ne tik veiksminga apsauga nuo šilumos praradimo žiemą, bet ir nuo per didelio patalpų perkaitimo vasarą. Ką dar turėtumėte apie tai žinoti?

Ar verta keisti langus? Argumentai

Ar verta keisti langus? Argumentai

Turbūt, visiems mums žinomi skersvėjai namuose — dažni ligų šaltiniai ir papildomų išlaidų šildymui priežastys. Sandariklių nebuvimas gerai žinomuose senuose languose, ...

Kodėl rasoja plastikiniai langai?

Kodėl rasoja plastikiniai langai?

Kondensatas, pelėsis, - atsakysime, statybinės fizikos pagrindai.
Apie šiuolaikinių langų sandarumą ir kondensato susidarymą buvo kalbėta daug. Seni mediniai langai ...

Plastikiniai langai ir kondensato susidarymas

Plastikiniai langai ir kondensato susidarymas

Ar Jums teko pastebėti, kad ant langų ir išorinių sienų iš patalpos pusės paviršių atsiranda kondensatas, t.y. jie aprasoja? Pabandysime ...

Plastikinių langų konstrukcijų plėtros tendencijos

Plastikinių langų konstrukcijų plėtros tendencijos

Tolimesnei plastikinių langų sistemos plėtrai reikia, iš vienos pusės, išsaugoti ir, esant galimybei, pagerinti esamo konstrukcinio sprendimo privalumus, ...

Langų montavimas. Raktas į pasiteisinimą.

Langų montavimas. Raktas į pasiteisinimą.

Skaitytojų patogumui surinkome keletą akivaizdžių tiesų apie langų montavimąLangų montavimas yra kritinis taškas sėkmingo ...


Balandžio 05, 2013

Plastikinių langų konstrukcijų plėtros tendencijos


Plastikinių langų konstrukcijų plėtros tendencijos
Plastikinių langų ir fasadinių konstrukcijų vystymosi eiga
Peržiūrėdami paskutinių mėnesių specializuotus žurnalus, aprašančius europietiškas PVC langų sistemas, galima rasti šiek tiek provokacinį produkto „langas iš PVC“ aprašymą; “langas iš profilių, pagamintų iš kieto PVC su pagrindine kamera, įskaitant metalinį armuotą profilį, o taip pat, mažiausiai, vieną prieškamerą. Pagrinde baltos spalvos.” Specialistas iškart pastebėtų nežymius konstrukcijos skirtumus, o projektuotojas ar net galiausiai pats vartotojas vargu ar atkreips dėmesį į anksčiau paminėtus elementus. Tačiau taip buvo ne visada. Pradžioje PVC langų sistemose, prieš pusę amžiaus, buvo naudojamos sistemos be armavimo elementų, plastmasinių profilių, kombinuotų profilių, vienos kameros sistemos ir pan. Devintajame dešimtmetyje minėtas konstrukcinis principas gerai save užsirekomendavo ir užvaldė rinką.
Sistemų panašumas ir sunkiai pastebimi konstrukciniai patobulinimai iš esmės apsunkina vartotojui galimybę adekvačiai įvertinti atskirų profilių kokybę. Kaina, nuolatinio jos kritimo fone, tapo praktiškai vieninteliu apsrendžiamu argumentu, parduodant. Inovacinio posūkio šioje srityje įgyvendinimui, kurio rezultatu taps pastebimi tobulinimai netgi galutiniam vartotojui, reikalingas naujas priėjimas.
Pavyzdžiu čia galima pateikti kaitinimo lempos sukūrimo istoriją. Tolimesnis žvakės tobulinimas nebūtų privedęs prie elektrinio apšvietimo atradimo.
Daktaras Valteris Krojus (Dr. Walther Kroy), „Ateitis bus visai kita”, Langų technologijos dienos 2001 m., Rozenhaimas, Vokietija.

Naujovės plastikinių langų sistemos tobulinime
Tolimesniam PVC langų sistemos plėtrai reikia, iš vienos pusės, išsaugoti ir, esant galimybei, pagerinti esamo konstrukcinio sprendimo privalumus, iš kitos pusės, pašalinti turimus trūkumus.
Didelis reikalavimų kiekis, taikomas šiuolaikiniams langams, iššaukia būtinumą tolimesnės konstrukcinių sprendimų ir medžiagų specializacijos. Pagrinde skirtingi reikalavimai iki šiol buvo tenkinami langų įstiklinimo sąskaita. Iš esmės visiškai skirtingos užduotys buvo sprendžiamos vieno stiklo paketo panaudojimo pagalba, pavyzdžiui, šiluminės izoliacijos užtikrinimas skirtingose klimato sąlygose (vasarą ir žiemą). Dėka langų stiklų su besikeičiančiu šviesos laidumu, gWert, panaudojimo, pavyzdžiui, su chrominio dujomis ar elektrochrominio stiklo paviršiaus padengimu, ateityje galima kurti langų sistemas, sugebančias adaptuotis prie insoliacijos (saulės apšvietimo). Šiose techniniuose sprendimuose yra didelis potencialias įvairiems sprendimams pasiekti, kurie apriboti tik techninių galimybių. Artimiausiu laiku nesitikima sulaukti kokių nors žymių tobulinimų, kuriant daugiasluoksnius stiklus langams, susijusių su jų daugiafunkcionalumu ir statybos fizikos principu todėl, kad jau pasiektos įmanomos ribos (taip, pavyzdžiui, žemų emisijų padengimų low-E).
Anksčiau langų rėmai buvo rengiami pagrinde pagal technines aplinkybes. Kuriant PVC langų sistemas kameros profilyje buvo naudojamos dėl statikos reikalavimų ir statybos fizikos reikalavimų užtikrinimo. Tolimesniems tobilinimams šio principo išsaugijimas neduoda plačių galimybių. Kas dėl dizaino ir architektūrinių sprendimų, langai pagrinde skyrėsi pagal matomą apimtį, radiusų kantą, ir tokiu atveju realaus vystymosi nebuvo. Pagrindiniu arba vieninteliu atskirų konstrukcijų skirtumu buvo įvairi kamerų geometrija, o ne pats galutinis produktas – langas. Todėl reklaminėse medžiagose, nesant kitų diferencijuotų požymių nuolatos buvo vaizduojami profiliai.
Naujo etapo pradžiai, kuriant langų sistemas, reikia rasti naujus kelius, t.y. pakeisti šiuolaikinius konstrukcinius principus. Priedo ši plėtra gali eiti skirtingomis kryptimis. Žemiau aprašomos trys galimos vystymosi kryptys, kiekviena iš jų arba visos trys komplekse, gali tarti naują žodį PVC langų sistemų kūryme. Šios plėtros pagrindai jau gyvuoja atskirose srityse.

Ateities lango vystimosi eiga 1: "Modulinis langas"
Peržiūrėję šiuolaikinius konstrukcinius sprendimus pasatatų statyboje, galima pastebėti, kad daugelyje projektų langai naudojami kaip langai–angos. Viena iš galimybių slepiasi konstruktyvinių elementų specializacijoje. Tačiau specializuoti moduliai talpinami viename (standartiniame) pagrindiniame rėme. Atitikimas užsakovo reikalavimams užtikrinamas vidinių gerai atskiriamų elementų panaudojimo dėka. Šiuo atveju dizainas ir savybės gali lengvai keistis ir rezultate sistema turi vaizdą, būdingą tam tikros firmos produktui. Įmonės gali kartu vykdyti produkto tobulinimą ar optimizaciją pagal jo funkcines užduotis ir, visų pirma, kartu juos finansuoti. Dėka to tampa įmanoma sistemos elementų papildomo pirkimo galimybė ir atsiranda ekonominiai privalumai, analogiši tiems, kurie save per daugelį metų gerai užsirekomendavo automobilių pramonėje. Toks konstrukcinis sprendimas leidžia sukurti langų sistemų su statinio sienomis standartinius sujungimus. Toliau atsiveria naujos paviršiaus ir formų dizaino srityje galimybės, be to neatmetamas kitų medžiagų panaudojimas.

Ateities lango vystimosi eiga 2: "Integracija į pastatą"
"Pastato gyvenimu"“ sprendžiamąją reikšmę turi ne pradinės investicijos statybai ar jo atnaujinimui, o einamos išlaidos elektrai ir išlaikymui,o taip pat apsaugai nuo ekologoginių poveikių. Jie pagrinde nustatomi aktyvaus techninio aprūpinimo (pvz., elektros, šildymo, sanitarinės-techninės ir ventiliacijos įrangos) bei pasyvaus aprūpinimo (pvz., užtikrinančio bendros klimatinių sąlygų pastate koncepcijos realizaciją arba izoliacininius sprendimus) funkcionavimu. Šiai dienai langą negalima užtikrintai priskirti ar prie aktyvių, ar prie pasyvių įrenginių. Būtent langas daro reikšmingą poveikį bendroms sąlygoms pastate, ir yra reali galimybė, kad jis galutiniam vartotojui taps neginčajamai aktyviu elementu. Jo reikšmės augimas bus įmanomas dėka elektroninės technikos bei kitų aktyvių konstrukcinių elementų integracijos. Elektronika ir pastato techninio aprūpinimo įrengimai langų zonoje šiuo metu naudojami tik išskirtinais atvejais, nes šiuolaikiniai sprendimai, turimi rinkoje, turi dar labai individualų charakterį ir būtini integruotoms ir ilgaamžiškoms konstrukcijoms „nou – hau“ kol kas yra pakankamai brangiai kainuojančios. Langų sistemų iš PVC dėka, esančių juose profilinių kamerų, gerai tinkamos elektroninių prietaisų integracijai, nes juose yra vietos valdymo sistemų patalpinimui. Išlaidos jų integracijai kamerų skersinuose pjūviuose visiškai save pateisina.
Ateityje realiai matosi lango ir zonos aplink ji pavertimas į „terminalą“ bute. „Terminalo funkcija“ suprantama taip, kad vartotojas galės rasti visus pagrindinius elementus sąveikai su pastatu ant lango ir aplink jį. Tai gali būti elektros lizdai elektros prietaisams ir ryšio priemonėms arba šilumos ir ventiliacijos įrangos valdymui įrenginys. Dar yra numatoma galimybė pačių pastatų techninių įrengimų įstatymo: apšildymo ir apšvietimo elementų, sensorių ir vykdymų mechanizmų ir pan. langų angose langų montavimo metu. Šio sprendimo privalumas slypi įrengimo technologijos supaprastinime ir racionalzacijos potenciale. Tačiau pageidautina, kad ši koncepcija, jungianti savyje įvairius sprendimus, susijusius su forma, medžiaga ir paviršiais, nepaveiktų neigiamai pastato arcitektūrą. Koncepcijos realizacijoje gali būti panaudoti PVC langų sistemų konstrukciniai elementai. Klipsiniai (užsispaudžiantys) sujungimai bei tinkami profiliai tiek pat reikalingi, kaip ir patys langai, pagaminti pagal modernių technologijų reikalavimus. Šiuo atveju langų pramonė gali būti kaip tiekėjo, taip ir sistemos kūrėjo vaidmenyje. Sprendimas priklauso nuo gamybinių galimybių, o taip pat nuo strateginės plėtros krypties. Langų technologijos institutas pasirinko įvairių mokslinių tyrinėjimų ir šios srities įmonių informavimo apie gautus rezultatus keliu. Čia svarbus objektyvus ir patikimas tinkamumo ekspluatacijai įvertinimas tam, kad šis milžiniškas langų sistemų kūrimo srityje potencialas nebūtų jau pradiniame etape sukompromituotas nekokybiškomis sistemomis.

Ateities lango vystimosi eiga 3: "Fasadai"
Angos masyvių sienų konstrukcijose reikalingos patalpų apšvietimui, ventiliacijai ir ryšiui su išoriniu pasauliu. Langas–anga, įmontuotas į kiaurymes, šias pagrindines užduotis atlikdavo taip pat ir praeityje. “Stiklinės architektūros“ tendencija nuolat plečiasi ir nuosekliai veda prie langų dydžių didėjimo. Tuo pačiu perėjimas prie stiklinių fasadų, kitaip pavadinus, pastato apvalkalo iš langų, vyksta labai sklandžiai. PVC langų sistemų panadojimas fasadų stiklinimui atskirais atvejais visiškai realus ir tikslingas.
Montuojant langus būtina atkreipti dėmesį į sekančius pagrindinius reikalavimus: hermetiškumą, apsaugą nuo stipraus lietaus, garso ir šilumos izoliaciją, o taip pat sujungimų tvirtumą, žodžiu, į tai, kas užtikrintų lango patvarumą ilgiems metams. Vieningos ir universalios montavimo sistemos iki šiol nėra. Labai dažnai šiuolaikinės montavimo sistemos turi trūkumų, kurie sąlygoja nepakankamą hermetiškumą, šilumos izoliaciją ir sunkumus, atidarant ir uždarant langus. Be to, nereitai iškyla problemos kampų daryme, vietose, kur kontaktuoja skirtingu tipo hermetikai arba perėjimuose prie palangės. Tačiau jos gali tapti pagrindu naujų, lanksčių montavimo sistemų kūrimui, kurių tikslas yra montavimo darbų supaprastinimas. Šiuo metu esami būdai yra, kaip taisyklė, dažnai iškylančių problemų sprendimu. Pavyzdžiui, atliekant pastato atnaujinimą dažnai naudojami plastikinės profilinės sistemos, o standarinimo juostos iš putų plastmasės (porforito) užtikrina greitą hermetizaciją susijungimuose su tinkuotu paviršiumi. Ar gali šis sprendimas atitikti reikalaujamoms sąlygoms, priklauso nuo pastato konstrukcijos, pavyzdžiui: nuo parapeto tipo arba nuo to, ar yra dėžė rolėtams. Kita pagalbinė montavimo priemonė yra, pavyzdžiui, pagalbinis montavimo rėmas, dažnai naudojamas kai kuriuose Europos regionuose. Tokie rėmai (kaip taisyklė, iki šiol gaminami iš medžio) statomi tam, kad atlaisvinti langą nuo apkrovų, atsirandančių vykdant išorinius statybos darbus, ir tuo pačiu metu sudaryti patogias sąlygas apdailai ir montavimui. Tai leidžia hermetizuoti langus tinkuoto paviršiaus atitinkamose vietose. Kitas esminis privalumas yra taip pat langų pakeitimo lengvumas, norint juos aptarnauti, montuoti ir t.t. Langų iš PVC montavimo metodai ir būdai gali būti panaudojami, kuriant naujas montavimo sistemas.

Išvados
PVC langų sistemų konstrukciniai elementai gali būti ir ateityje sėkmingai naudojami būsimoms naujovėms sukurti. Tomesniam langų sistemų tobulinimui konstrukcinio sprendimo ir sisteminio sprendimo būdo privalumai turi būti išsaugoti ir, pagal galimybes, vystomi toliau. Kitą vertus, turi būti pašalinti esamieji trūkumai. Tuo pačiu vis aiškiau matosi, kad langų konstrukcijos nebus sudaromos tik iš ekstrudijuojamų (išpučiamų) profilių. Tam, kad rėmas atitiktų išaugusiems reikalavimams, reikia panaudoti plačias galimybes, kurias suteikia daugiakomponentinės sistemos. Vyksta funkcijų paskirstymas, kurios atitenka profilių atskiroms specializuotoms zonoms, konstrukciniams mazgams ir komponentams. Svarbu tai, kad galutinis vartotojas žiūrės į naujoves, kaip į patobulinimą ir įvertins jas, kaip konstrukcinio sprendimo pagerinimą. Ankstesnieji aiškūs skirtumai tarp įprastų medžiagų praktiškai dingsta. Atsiranda naujos medžiagos, o tradicinės, tokios kaip mediena, plastmasė ir metalas, naudojami kartu, kas leidžia geriau panaudoti jų pranašumus. Langų sistemos su aukštu šilumos izoliacijos lygiu, jeigu pasižiūrėti į jų skersinį pjūvį, jau daugiau nei 50% yra sudarytos iš izoliacinės medžiagos, kuri pati dalinai mažina lango konstrukcijos apkrovą. Tokiu būdu jau galima kalbėti apie naują „langų su sandarikliais“ tipą. Taip pat reikia peržiūrėti lango pastate rolę. Lango pavertimas iš pasyvaus konstrukcinio elemento į aktyvų neabejotinai byloja apie jo vaidmens svarbos didėjimą. Ir strategiškai svarbu, ar bus langas integruotas į pastato techninio aprūpinimo sistemas kaip komplektacijos dalis arba pastato techninės įrangos prietaisai bus surinkti lango sistemoje ir aplink jį. Montavimo supaprastinimas pagal statybinės fizikos ir technikos reikalavimus yra sekanti užduotis, kuri laukia savo sprendimo. Šių projektų realizacijai bei įdiegimui rinkoje pramonė turi kompetentingus ir gamybinius tinklus, kurių žinioje yra reikalingi „nou-hau“ bei reikalinga bandymams įranga moksliniams tyrimams atlikti. Firmų naujovių kūrimas bus tikslingai palaikomas, o galimybės, suteikiamos visuomeninio remėjo, bus optimaliai panaudojamos. Šių tinklų pagalba bus sprendžiami medžiagų, technologijų ir konstrukcinių sprendimų klausimai. Be to, taikant individualias kokybės užtikrinimo sistemas, skatinant naujų publikacijų pasirodymą, bus sudarytos palankios bendros sąlygos, taip pat bus užtikrintas nustatytų taisyklių ir instrukcijų vykdymas.
Ingo Loišneris (Ingo Leuschner), Langų technologijų instituto diplomuotas inžinierius, Rozenchaimo m., Vokietija.